Ndërlidhjet

NIKOZI


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson ka thënë se fushata vijuese e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër terrorizmit nuk është e drejtuar kundër Islamit, por kundër armiqëve të religjionit, sikurse krye-terroristi i dyshuar, Osama bin Laden.
Në një intervistë të emetuar nga televizioni “Al Jazeera” me seli në Katar, Robertson i ka përkujtuar arabët se NATO hyri në konfliktet në Bosnjë dhe në Kosovë për të mbrojtur myslimanët.
“Sulmet ajrore ndaj Afgansistanit janë duke goditur vetëm regjimin taliban, plus rrjetin terrorist ‘Al Kaida’ të ndërlidhur me Osama bin Ladenin”, ka thënë Robertson.
XS
SM
MD
LG