Ndërlidhjet

KABUL


Helikopterët amerikanë të luftës kanë sulmuar pozicione ushtrake talibane afër Kabullit, kurse aviacioni ka bombarduar gjithashtu caqe rreth Kabulit, Kandaharit- në jug dhe Mazari Sharifit- në veri,njoftojnë agjencit e lajmeve të kontrolluara nga talibanët.
Agjencia Bakhtar thotë se nga bombat janë vrarë 15 njerëz afër Mazari Sharifit dhe Kandaharit, por raportet nuk mund të konfirmohen nga buriume të pavarura, kurse zyrtarët amerikanë vazhdimisht demantojnë pohimet talibane për viktima civile si të stërmadhuara.
XS
SM
MD
LG