Ndërlidhjet

LONDËR


Liderë të Bashkimit Evropian u takuan mbrëmë në Londër që të diskutojnë luftën kundër terrorizmit dhe procesin paqësor në Linde të Afërt që ka stagnuar.
Kryeministri i Britanisë ,Toni Blair kishte futuar në bisedime liderët e Francës, Gjermanisë, Spanjës, Italisë, Belgjikës dhe Holandës bashkë me shefin e politikës së jashtëme të BE-së, Javier Solana.
Ata kanë i kanë riafirmuar mbështetjen aktiviteteve ushtarake, diplomatike dhe humanitare koalicionit të udhëhequr nga SHBA-të kundër terrorizmit dhe kanë theksuar përcaktimin e tyre që të vënë në lëvizje procesin paqësor në Lindje të Afërt.
XS
SM
MD
LG