Ndërlidhjet

BRUKSEL


Pesëmbëdhjetë vendet e Bashkimit Evropian dhe 12 vendet e Mesdheut jugor fillojnë në Bruksel samitin dyditësh që do të fokusohet në luftën kundër terrorizmit dhe në procesin e ngecur paqësor në Lindje të Afërt.
Pritet që Bashkimi Evropian të bëj thirrje për bisedime të drejtëpërdrejta midis Izraelit dhe Palestinezëve.
Në samit do të jenë edhe lideri palestinez dhe ministri i jashtëm izraelit, por nuk është paraparë ndonjë takim midis tyre.
XS
SM
MD
LG