Ndërlidhjet

VARSHAVË


Në kryeqytetin e Polonisë nesër tubohen zyrtarët më të lartë të 17 vendve nga Evropa qendrore dhe lindore në një konferencë që do të përqëndrohet në koordinimin e iniciativave rajonale për luftimin e terrorizmit.
Mikpritësit polakë thanë se konferenca do të fokusohet gjithashtu edhe në ecuritë e integrimeve të vendeve të këtij rajoni në institucionet politike dhe ushtarake Perëndimore.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara,George Bush do tu drejtohet pjesëmarrësve të konferencës në Varshavë me një fjalim nga Uashingtoni në linjë satelitore.
XS
SM
MD
LG