Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Ivanov ka deklaruar se Rusia dhe Shtetet e Bashkuara janë duke i afruar qëndrimet mbi çështjen e Marrëveshjes për Raketat Antibalistike dhe se dy palët kanë bër një përparim.
Ivanov nuk ka dhënë hollësi të tjera, por ka thënë se çështja do të shtrohet për diskutime më të hollësishme gjatë takimit të javës së ardhëshme midis presidentëve Vlladimir Putin dhe George Bush në Teksas.
XS
SM
MD
LG