Ndërlidhjet

BRATISLAVË


Sekretari i përgjithëshëm i NATO-s, George Robertson arriti në Sllovaki për bisedime mbi aspiratat e këtij vendi që ti bashkohet Aleancës.
Robertson do të takoj kryeministrin dhe presidentin e Sllovakisë, Mikulas Dzurinda dhe Rudolf Schuster dhe do të bisedojë me ta edhe për situatën në botë pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit ndaj Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG