Ndërlidhjet

NJU DELHI


Sekretari amerikan i mbrojtjes ,Donald Ramsfeld ka deklaruar se operacionet ushtarake të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në Afgansitan janë duke u bërë gjithnjë e më efektive dhe nuk do të marrin vite që të kompletohen. Rumsfeld i ka bërë këto komente në Nju Delhi në konferencë të përbashkët për shtyp me ministrin e mbrojtjes së Indisë, George Fernandes,pasi përfunduan bisedimet mbi rrezikun global nga terrorizmi.
XS
SM
MD
LG