Ndërlidhjet

BRUKSEL


Liderët e Bashkimit Evropian kishin bisedime intenzive me liderin palestinez,Yasser Arafat dhe ministrin e jashtëm izraelit, Shimon Peres me shpresën se zgjidhja e krizës në Lindje të Afërt mund të ndihmonte fuqizimin e mbështetjes për koalicionin anti-terror, të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara. Pas takimeve me zyrtarë të BE-së në Bruksel Yasser Arafat ka thënë se është i gatshëm të sendërtojë masat e sugjeruara nga BE-ja.
XS
SM
MD
LG