Ndërlidhjet

BRATISLAVË


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson, ka deklaruar në Bratisllavë se Sllovakia është në binarët e duhur me reformat e saj ushtarake dhe demokratike. Liderët e Sllovakisë aspirojnë që një ditë vendi i tyre t’i bashkohet aleancës.
Rusia kundërshton zgjerimin e mëtejshëm të NATO-s, por Robertson ka thënë se as Rusia dhe as kushdo qoftë nuk do të munden që të vënë veto në këte proces.
XS
SM
MD
LG