Ndërlidhjet

ATHINË


Autoritetet Greke njoftuan se kanë gjetur rreth 1.000 njerëz duke tentuar të hyjnë ilegalisht në vend me një anije që luhatej në ujërat greke pas zjarrit që kishte dëmtuar motorët e saj. Autoritetet greke kanë arrestuar edhe 25 imigrantë ilegalë, shumica afrikanë dhe afganë dhe një shtetas grek nën akuzën e kontrabandimit të njerëzve.
XS
SM
MD
LG