Ndërlidhjet

PRISHTINË


Pesë shqiptarë të Kosovës, janë vrarë dhe një i katërt është plagosur rëndë, në dy incidente të vecuara në rajonin e Prizrenit dhe atë të Gjakovës – konfirmoi sot një zëdhënës i KFOR-it, i cituar nga agjensia DPA. Shpërthimet nga minat kanë ndodhur dje dhe mendohet të kenë qenë aksidentale – pohon i njëjti burim.
XS
SM
MD
LG