Ndërlidhjet

JERUZALEM


Një grup izraelit për mbrojtjen e të drejtave të njeriut, ka kritikuar armatën vendore për përdorim të tepruar të forcës gjatë ekspeditës në një fshat palestinez. Bëhet fjalë për ngjarjen e 24 tetorit, në fshatin Beit Rima të Bregut Perëndimor, ku si rezultat i konfrontimeve mes palestinezëve dhe ushtarëve izraelitë, u vranë disa civilë, u shkatërruan shtëpi dhe u lanë pa mjekim të plagosurit. Autoriteti palestinez e pati cilësuar mësymjen një masakër.
XS
SM
MD
LG