Ndërlidhjet

BERLIN


Gjermania do të dërgojë 3 mijë e 900 trupa në Afganistan pas një kërkese të drejtuar nga Shtetet e Bashkuara – ka kumtuar sot kancelari gjerman, Gerhar Shrëder. Më tej Shrëder tha se ky personel do të ketë kryesisht rol mbështetës dhe nuk do të marrë pjesë në operacione luftimi.
XS
SM
MD
LG