Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Ramsfelld, tha sot se forcat amerikane kanë nxjerrë jashtë Afganistanit me kërkesë të tij, një lider të lëvizjes anti-talibane. Hamid Karzai, një anëtar i njohur i komunitetit pashtun në jug të Afganistanit, ka thënë se dëshiron të këshillohet në Pakistan dhe se do të kthehet në Afganistan kur të ndjehet i gatshëm – u shpreh sekretari Ramsfelld. Më tej, Donalld Ramsfelld përgënjeshtroi të gjitha deklaratat që spekulojnë për rrëzimin e një helikopteri amerikan, mbrëmjen e së dielës.
XS
SM
MD
LG