Ndërlidhjet

TEHERAN


Përfaqësuesi special i Kombeve të Bashkuara për Afganistanin, ka bërë thirje sot për dhënien fund luftës në këtë vend, sa më shpejt që të jetë e mundur. Në përfundim të vizitës tre ditore në Iran, Lakdar Brahimi, tha se Kombet e Bashkuara po bëjnë gjithë c’munden për të ndihmuar afganasit dhe për të ndërmjetësuar palët. Mirëpo Brahimi, përjashtoi hyrjen në diskutime me regjimin Taliban rreth mundësisë së rikthimit të punonjësve humanitarë në terren.
XS
SM
MD
LG