Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit, Kolin Pauell, tha sot se Shtetet e Bashkuara nuk planifikojnë të sulmojnë Irakun. Zoti Pauell e bëri këtë koment në një paraqitje për televizionin egjiptian. Kolin Pauell rikujtoi raportet që flasin për kontakte mes agjentëve irakenë dhe Mohamed Atës, njërit prej rrëmbyesve të aeroplanëve që u përplasën në kullat e Manhatanit, mirëpo shtoi se nuk ka lidhje direkte mes Irakut, sulmeve të 11 shtatorit dhe valës së fundit të antraksit në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG