Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i jashtëm rus, Igor Ivanov, ka biseduar me zëvendës-sekretarin amerikan të Shtetit, Xhon Bollton, rreth temave kyce ushtarake dhe problemeve politike – thuhet në kumtesën e publikuar me këtë rast nga ministria e jashtme e Rusisë. Ndonëse nuk jep më shumë hollësi, deklarata sqaron se bisedimet janë fokusuar në “cështje që lidhen me mbrojtjen strategjike dhe armët sulmuese”.
XS
SM
MD
LG