Ndërlidhjet

UASHINGTON


Qytetarët e Nju Jorkut do të vendosin sot për emrin e kryebashkiakut të ri, që do të zëvendësojë Rudolf Xhulianin, i cili sipas ligjit, nuk mund të shërbejë më shumë se dy mandante të njëpasnjëshme. Dy rivalët në garë janë politikani demokrat Mark Grin dhe manjati i mediave, republikani Majkëll Blumberg. Në votime kanë dalë sot edhe banorët e shteteve Nju Xhersi dhe Virxhinia, të cilët do të zgjedhin guvernatorët e rinj për një periudhë katër vjecare.
XS
SM
MD
LG