Ndërlidhjet

MADRID


Policia spanjolle ka korrigjuar numrin e personave të plagosur nga shpërthimi i sotëm i një makine-bombë në Madrid. Bëhet fjalë për 95 njerëz dhe jo 60, sic ishte njoftuar më herët. Ministri i brendshëm i Spanjës, Mariano Rahoi, tha se të gjitha gjurmët të shpien tek aktivistë të grupit separatist bask ETA, i cili duket të jetë përgjegjës për atentatin.
XS
SM
MD
LG