Ndërlidhjet

ROMË


Italia do të kontribuojë me 2.700 trupa në fushatën e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër talibanëve në pushtet në Afganistan dhe rrjetit terrorist Al Kaida, njoftoi ministri italian i mbrojtjes,Antonio Martino.
Forca, që përbëhet nga njësi detare, ajrore dhe tokësore do të jetë nën komandën direkte amerikane.Parlamenti italian pritet të miratojë pas dite vendimin.
XS
SM
MD
LG