Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld ka thënë se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e kuptonë dëshirën e amrikës që të heqë dorë nga Marrëveshja për Raketat Antibalistike të 1972.
Presidenti George Bush konsideronë vendosjen e një sistemi anti-raketor që të mbrojë Shtetet e Bashkuara nga ato shtete që i quan të papërgjegjëshme sikurse Iraku dhe Korea Veriore, por marrëveshja ABM ndalon këto sisteme.
XS
SM
MD
LG