Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti Vladimir Putin thotë se Rusia ka një pozicion më fleksibël ndaj planeve të Shteteve të Bashkuara për mbrojtjen raketore dhe një marrëveshje me Uashingtonin mund të jetë e mundëshme.
Putin i ka bër këto komente në një intervistë në Kremlin për rrjetin televiziv amerikan ABC- në prak të samitit të tij me presidentin e Shteteve të Bashkuara,George Bush.
XS
SM
MD
LG