Ndërlidhjet

RAMALAH


Trupat dhe tanket izraelite ,në orët e mëngjezit filluan tërheqjen nga qyteti Ramallah në Bregun Perëndimor që administrohet nga palestinezët.
Forcat izraelite vazhdojnë të kontrollojnë pjesë edhe të dy qyteteve palestineze,Jeninit dhe Tulkaremit,të okupuara pas 17 nëntorit.
Gjatë ditës është vrarë një palestinez kur tanket izrelite kishin hapur zjarr ndaj kampit të refugjatëve, Khan Junis në Brezin e Gazës, në përgjigje të granatimeve nga ana palestineze.
XS
SM
MD
LG