Ndërlidhjet

SHKUP


Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Stojan Andov informoi sekretarin e përgjithëshëm të NATO-s George Robertson dhe kryesuesin e OSBE-së Mircea Geoana në Shkup se pret që Kuvendi të miratojë amandamentet kushtetuese ditën e premte dhe ndryshimet të shpallen në një sesion special të hënën.
Gjatë qëndrimit në Shkup,Robertson theksoi se procesi paqësor duhet të shkojë patjetër gjer në fund, duke shtruar si prioritete definimin e amnestisë për ish- kryengritësit shqiptarë dhe kompletimin e procedurave në parlament.
Çdo zhagitje mund të krijojë cikël të ri të dhunës, tërhoqi vërejtjen Robertson.
XS
SM
MD
LG