Ndërlidhjet

KABUL


Aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka vazhduar me bombardimin e vijave talibane të frontit jashtë Kabulit dhe Kandaharit dhe afër kufirtit të Afgansitanit me Taxhikistanin, kurse luftëtarët e opozitës afgane thonë se kanë marrë kontrollin mbi territore tjera nga talibanët, jashtë qytetit kyç,Mazar-i- Sharifit, në veri.
Komandantë të Aleancës Veriore afgane kanë deklaruar se trupat e tyre kanë avancuar mëtej në provincën veriore Balkh dhe ndodhen 60 kilometra larg Mazar-i-Sharifit.
XS
SM
MD
LG