Ndërlidhjet

MOSKË


Mijëra njerëz në ish Bashkimin Sovjetik,kryesisht pleqë, dolën të shënëjnë 84 vjetorin e Revolucionit të tetorit.
Marshit në Moskë i priu lideri i Partis Komuniste,Genady Zyuganov.
Në kryeqytetin e Ukrainës rreth 1.000 komunistë defiluan e protestuan kundër politikës ekonomike të presidentit Leonid Kuçma.
Defilime të ngjashme kishte edhe në Kazakistan dhe në Moldavi.
XS
SM
MD
LG