Ndërlidhjet

KUETA, PAKISTAN


Kombet e Bashkuara kanë shpalosur planet për transferimin e refugjatëve afganas nga kampet e përkohshme kufitare, në vende më të sigurta brenda Pakistanit. Piter Kesler, një zëdhënës i Komisariatit të Lartë për Refugjatë, UNHCR, tha sot se refugjatët afganas në zonat kufitare janë në gjendje të dëshpëruar dhe vazhdimisht të shqetësuar nga prania e policisë rezerviste talibane. Zhvendosja e refugjatëve pritet të nisë të shtunën.
XS
SM
MD
LG