Ndërlidhjet

LONDËR


Mbreti Abdullah i Jordanisë ka dënuar ashpër sulmet terroriste të 11 shtatorit, dhe e ka cilësuar aktin e rrëmbimit të aeroplanëve për pasagjerë të asaj dite, si vjedhje që i është bërë Islamit. Në fjalën drejtuar anëtarëve të parlamentit britanik, mbreti Abdullah tha se celësi për një paqe të qëndrueshme është zgjidhja e konfliktit izraelito-palestinez, ndërsa e quajti koalicionin anti-terror, si të vetmen mundësi për kapërcimin e krizës në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG