Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e jashtme e Rusisë është treguar e matur në reagimin ndaj deklaratës së djeshme të presidentit amerikan George Bush, për pakësimin e arsenalit bërthamor të Shteteve të Bashkuara.
Ministri Igor Ivanov tha sot se nuk do të ishte e drejtë që ai të prononcohej rreh cështjes para udhëtimit në Uashington të presidentit Putin. Ivanov tha se presin të marrin një shifër të saktë të shkurtimeve, pas takimit javën e ardhshme të dy burrështetasve, George Bush dhe Vladimir Putin.
XS
SM
MD
LG