Ndërlidhjet

SHKUP


Presidenti jugosllav, Vojisllav Koshtunica, ka qëndruar sot në kryeqytetin Shkup, me një agjendë pune që parasheh takimet me kreun maqedonas të shtetit, Boris Trajkovski, kryeministrin Ljubco Georgievski si dhe kryeparlamentarin Stojan Andov. Në një konferencë për shtyp, Koshtunica është prononcuar midis të tjerash, për rëndësinë e dokumentit të nënshkruar me UNMIK-un, rreth pjesëmarrjes së serbëve në zgjedhjet e 17 nëntorit, në, sic tha ai, “sigurinë dhe stabilitetin rajonal”.
XS
SM
MD
LG