Ndërlidhjet

SEUL


Ministra të Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut nisën sot bisedimet në një rezidencë qeveritare malore të Koresë së Veriut, për të gjashtën herë që prej fillimit të samitit historik mes tyre, në muajin qershor të vitit të kaluar. Takimi pritet të fokusohet në cështjen e bashkimit të familjeve të ndara, që nga koha e shkëputjes së dy Koreve, pas luftës së viteve 1950-1953.
XS
SM
MD
LG