Ndërlidhjet

DUSHANBE


Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara për Afganistanin, Francesk Vendrell, tha se një operacion paqeruajtës i Kombeve të Bashkuara në këtë vend të Azisë Qendrore, nuk është një version i realizueshëm. Vendrell,- në kuadër të konsultimeve në planin diplomatik për ngritjen e një qeverie të mundshme pas-talibaneze,- është takuar sot me ish-presidentin afganas, Burhanudin Rabani si dhe me funksionarë të lartë të gjashtë vendeve fqinje me Afganistanin.
XS
SM
MD
LG