Ndërlidhjet

UASHINGTON


Hetues amerikanë thonë se janë pothuaj të sigurtë se 3 letra me antraks të shpërndara në Shtetet e Bashkuara, janë shkruar nga i njëjti person, i cili ka gjasa të jetë burrë dhe të ketë bagazh shkencor. Zyra Federale e Hetimeve, FBI, kumtoi sot se bëhet fjalë për letrat dërguar kanalit televiziv amerikan NBC, gazetës Nju Jork Post dhe zyrës së kryesuesit të shumicës në Senat, Tom Dashëll.
XS
SM
MD
LG