Ndërlidhjet

GAZA


Ushtarë izraelitë kanë vrarë sot një palestinez në Rripin e Gazës, pasi ai nuk iu përgjigj paralajmërimeve dhe urdhërave të rojeve kufitare. Më pas rezultoi se personi kishte qenë shurdhmemec.
Po sot një person i armatosur qëlloi për vdekje një grua izraelite në qytetin Xhenin të Bregut Perëndimor – raporton radioja publike izraelite.
XS
SM
MD
LG