Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit ,Colin Powel ka deklaruar se kyreqyteti Kabul duhet të bëhet qytet i hapur dhe, pas disfatës së talibanëve, nuk duhet të jetë nën kontrollin e asnjërës palë të konfrontuar në Afganistan.
Është e domosdoshme të ruhet neutraliteti i kryeqytetit që të shmengen tensionimet të cilat mund të krijojnë mosdurim midis banorëve të Kabulit ndaj Aleancës Veriore ,ka thën Powel.
XS
SM
MD
LG