Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit mbrëmë u ka bër thirrje qytetarëve të Kosovës që të dalin në zgjedhjet e pëprgjithëshme dhe të zgjedhin ligjëvënësit për të qeverisur Kosovën bashkë me zyrtarët ndërkombëtarë.
Këshilli i Sigurimit ka mirpritur rrolin e presidentit jugosllav, Vojisllav Koshtunica duke u bër thirrje serbëve të Kosovës që të marrin pjesë në votime.
Pjesëmarrja do tu bëj atyre të mundur që të marrin pjesë në këndelljen e ardhmërisë multi-etnike të Kosovës, thuhet në deklaratë.
XS
SM
MD
LG