Ndërlidhjet

MAZARI SHARIF


Aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka përqëndruar bombardimet ndaj pozicioneve talibane në vijën e frontit në veri të Kabulit dhe afër Talokanit.
Nga Lodra u konfirmuia për herë të parë se trupat tokësore britanike ndodhen në Afganistan.
Opozita afgane ,Aleanca Veriore, thotë se ka marrë kontrollin mbi provincën Takhar, duke përfshirë kyreqytetin Talokan dhe nuk përjashton mundësinë e ofenzivës pë marrjen e kryeqytetit Kabul, nëse atje krijohet vakum pushteti.
XS
SM
MD
LG