Ndërlidhjet

ROMË


Këshilltarët e lartë të ish- mbretit të Afgansitanit në egzil i kanë tërhequr vërejtjen opozitës afgane, Aleanca Veriore, për implikimet e mundshme nga marrja e Kabulit.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka kërkuar gjithashtu nga forcat opozitare që të përmbahen nga marrja e Kabulit dhe ka theksuar se rekomandimet e tij janë të rëndësishëme për ardhmërinë politike të Afganistanit.
Londra konfirmoi për herë të parë se trupat e këmbësoris britanike ndodhen brenda Afganistanit.
XS
SM
MD
LG