Ndërlidhjet

MOSKË


Kyrengritësit çeçenë kanë thënë se aviacioni rus vazhdon me bombardimet e rajoneve malore jugore dhe se ka patur një varg konfrontimesh me trupat federale. Në komunikatën e tyre thuhet se luftëtarët çeçenë kanë vrarë në një pritë afër Vedenos 20 ushtarë rus dhe kanë plagosur së paku 40 të tjerë.
Ndërkaq komanda e trupave ruse në Rajonin e Kaukazit Verior thotë se nja 300 separatistë janë vrarë gjatë tre javëvëve të kaluara në rajonet jugore të Çeçenisë. Asnjë nga këto raporte nuk mund të konfirmohet nga burime të pavarura.
XS
SM
MD
LG