Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e opozitës afganase, Aleanca Veriore, kanë hyrë në kryeqytetin Kabul, pasi talibanët e lëshuan atë pa asnjë rezistencë. Televizoni shtetëror pakistanez njofton se të gjitha ndërtesat qeveritare, përfshirë agjensitë e lajmeve, ambasadat dhe pallatin presidencial janë në duart e anti-talibanëve.
Ka raporte për shkëmbime sporadike zjarri si dhe të paktën pesë pakistanezë e dy arabë të vrarë.
XS
SM
MD
LG