Ndërlidhjet

NJU JORK


Autoritetet amerikane informojnë se të dhënat e para të hetimeve mbi rënien dje të një aeroplani për pasagjerë në qytetin e Nju Jorkut, dëshmojnë se incidenti u shkaktua nga një problem teknik.
Nga rrëzimi i avionit mendohet të ketë humbur jetën të 260 njerëzit në bord si dhe të tjerë që gjendeshin në ndërtesa, në momentin e përplasjes së aeroplanit në tokë. Hetuesit thonë se kanë gjetur kutinë e dytë të zezë që do të ndihmojë në zbardhjen e të dhënave rreth fluturimit, por bëhet e ditur paraprakisht, se nuk ka pasur thirje për ndihmë nga ana e pilotëve përpara shpërthimit.
XS
SM
MD
LG