Ndërlidhjet

GRANADË


Policia spanjolle njofton se ka arresuar nëntë anëtarë të një grupi të quajtur “Lëvizja Muxhahedine” të lidhur me të dyshuarin për terrorizëm Osama bin Laden. Ministri i brendshëm i Spanjës, Mariano Rahoi, tha se me arrestimet e sotme kulmuan dy vjet hetime intensive. Më tej ministri spanjoll informoi se grupi jo vetëm që rekrutonte njerëz për qëllime stërvitje dhe aktivizimi në akte terroriste, por edhe u siguronte atyre mjete dhe dokumente fallso.
XS
SM
MD
LG