Ndërlidhjet

JERUZALEM


Izraeli ka sinjalizuar se forcat e tij do të mbeten në dy rajone të Bregut Perëndimor të vet-qeverisura nga palestinezët, megjithë kërkesat për tërheqje të parashtruara mbrëmë nga anëtarët e përhershëm të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.
Ministrat e jashtëm të Shteteve të Bashkuara, Britanisë, Francës, Rusisë dhe Kinës, u bënë thirrje gjithshtu palestinezëve që t’i japin fund konfliktit të rindezur në rajon këta 13 muajt e fundit.
XS
SM
MD
LG