Ndërlidhjet

SHKUP


Presidenti i Maqedonisë, Boris Trajkovski, ka kërkuar vazhdimin e pranisë dhe përkrahjes së Shteteve të Bashkuara për procesin paqësor në Maqedoni. Pas takimit në Shkup me zëvendës-ndihmës sekretarin e Shtetit, Xhejn Bog, Trajkovski citohet të ketë thënë se ndihma e Shteteve të Bashkuara do të jetë më se e nevojshme për të garantuar zbatimin e marrëveshjes së paqes.
XS
SM
MD
LG