Ndërlidhjet

PRISHTINË


Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës ,Doktor Ibrahim Rrugova ka riafirmuar thirrjen e partis së tij për pavarsinë e Kosovës dhe ka ftuar qytetarët që të votojnë në zgjedhjet e përgjithëshme të 17 nëntorit.
Kërkojmë që pavarësia të njihet sa më shpejtë që është e mundur,sepse kjo është objektiv kombëtar i Kosovës dhe i LDK-së, ka thënë Rrugova në tubimin parazgjedhor në Prishtinë.
Pavarësia do të qetësojë Kosovën dhe rajonin ,ka thënë lideri i LDK-së.
XS
SM
MD
LG