Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidentët e Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë,George Bush dhe Vlladimir Putin sot do ti vazhdojnë bisedimet në Teksas, në pronën e presidnetit amerikan në Kraford.
Në bisedimet e djeshme në Uashington, dy liderët u dakorduan që ti reduktojnë arsenalet e tyre bërthamore gjatë dhjetë viteve të ardhëshme, por nuk arritën që ti tejkalojnë dallimet lidhur me planet e Shteteve të Bashkuara që të zhvillojnë sistemin e mbrojtjes raketore.
XS
SM
MD
LG