Ndërlidhjet

JEKATERINBURG


Policia ruse njoftoi se ka arrestuar dy pesona të cilët orvateshin që të shesin substanca radioaktive në rajonin e Uralit.
Policia ruse zbuloi tre kontejnerë me kobalt 60, një izotop radioaktiv që shërben për nevoja të ndryshme në mjekësi dhe industri, që ishin vjedhur nga një fabrikë në Urale.
XS
SM
MD
LG