Ndërlidhjet

TIRANË


Dy deputetë të koalicionit kryesor të opozitës së djathtë në Shqipëri, Bashkimi për fitore, deklaruan se do ti japin fund bojkotimit të Parlamentit,një vendim që opozita e mori në përgjigje të asajë që e quan manipulim masiv dhe të dhunshëm të zgjedhjeve të 24 qershorit.
Deputetet Bahri Kollçaku dhe Ethem Fejzollari nga radhët e partis monarkiste Lëvizja e legalitetit thanë se do të këthehen në Kuvend,për ti dhënë opozitës vendin dhe rrolin që i takon të luaj.
Një vendim të ngjashëm morën më parë edhe Republikanët ,kurse Demokratët kanë shprehur vendosmërinë për të qëndruar jashtë institucioneve.
XS
SM
MD
LG