Ndërlidhjet

PRISHTINË


Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, dr. Ibrahim Rrugova ka riafirmuar thirrjen e partisë së tij për pavarsinë e Kosovës dhe ka ftuar qytetarët që të votojnë në zgjedhjet e përgjithëshme të 17 nëntorit.
“Kërkojmë që pavarësia të njihet sa më shpejtë që është e mundur, sepse ky është objektiv kombëtar i Kosovës dhe i LDK-së”, ka thënë Rrugova në tubimin parazgjedhor në Prishtinë.
Pavarësia do të qetësojë Kosovën dhe rajonin, ka thënë lideri i LDK-së.
XS
SM
MD
LG